پذیرش و چاپ مقاله isi

پذیرش و چاپ مقاله در کمترین زمان

امروزه یکی از مشکلات اساسی پژوهشگران در چاپ و انتشار مقالات و کارهای پژوهشی آنها مدت زمانی طولانی لازم برای گرفتن پذیرش و چاپ مقاله است. تمامی پژوهشگرانی که قبلاً حداقل به واسطه خود یک مقاله را برای پذیرش و چاپ به مجله‌ای ارسال نموده‌اند می‌توانند تصدیق نمایند که فرآیند چاپ و پذیرش مقاله یک فعالیت کاملاً فرآیندی، علمی و دقیق است. تمامی فاکتورهای لازم برای پذیرش و چاپ مقاله هیچگونه ارتباطی به مهارتهای پزوهشگری یک پژوهشگر ندارد و کاملاً یک فیلد مجزا و تخصصی است. منظور از چاپ مقاله در کمترین زمان ممکنه آن نیست که مقاله در هر کیفیتی که باشد میتوان آن را به سرعت به مرحله پذیرش و چاپ رساند، بلکه منظور آن است که با دقت و رعایت تمامی نکات مهم و اصولی کار سابمیت مقاله به مجله، شرایطی مهیا می‌گردد که در آن شرایط کار پذیرش و چاپ مقاله در صورت نبودن مشکلات فنی و تخصصی در محتوای اصلی، در مقایسه با سایر مقالات با سرعت بیشتری انجام شود.

چاپ مقاله در کمترین زمان :

چاپ مقاله isi

چه مواردی باعث ایجاد تاخیر در فرآیند پذیرش و چاپ مقاله می‌شوند؟

با توجه به تجربه‌ای که ما کسب نموده‌ایم موارد مختلفی در طولانی شدن پروسه چاپ و پذیرش مقاله درگیر هستند که در زیر به برخی از آنها اشاره می‌کنیم.

۱- عدم یافتن سریع مجله مناسب برای مقاله چاپ شده

۲- وجود مشکل عدم همخوانی و هماهنگی موصوع مقاله با اسکوپ مجله

۳- عدم فورمت‌بندی دقیق مقاله بر اساس رهنمودهای ذکر شده توسط مجله

۴- عدم نگارش یا نگارش ضعیف و مبهم کاورلتر

۵- وجود مشکلات زیاد در بحث مربوط به ترجمه مقاله

۶- عدم پیگیری و مکاتبه صحیح با ادیتور مجله و محتوای ضعیف نامه نگاری‌ها

۷- عدم ارسال صحیح اصلاحیه‌های درخواست شده از سوی داوران به مجله

پژوهشگران عزیز توجه نمایند که در صورت عدم مهارت و داشتن دانش و تخصص، هریک از این مراحل مطرح شده می‌تواند حداقل ۱۰ و حداکثر یک ماه زمان شما را از بین ببرند. بنابراین، شما می‌توانید با استفاده از خدمات مرکز پژوهش پروژه آنلاین، در هریک از مراحل فوق در کوتاهترین زمان ممکنه امور مربوطه را انجام دهید.

چاپ مقاله در کمترین زمان در مجلات مختلف

مرکز پژوهشی پروژه آنلاین در مجلات مختلف تاکنون به ارایه حدمات جهت پذیرش و چاپ مقاله در کمترین زمان ممکنه نموده است. این کار مستلزم شناخت دقیق از تمامی پایگاه علمی و ایندکس‌های معتبر می‌باشد.

چاپ مقاله در کمترین زمان در مجلات ISI

چاپ مقاله در کمترین زمان در مجلات ISC

چاپ مقاله در کمترین زمان در مجلات اسکوپوس

چاپ مقاله در کمترین زمان در مجلات علمی پژوهشی داخلی

چاپ مقاله در کمترین زمان در مجلات پابمد

و…

چاپ مقاله در کمترین زمان در رشته‌های دانشگاهی مختلف

مرکز پژوهشی پروژه آنلاین تاکنون در رشته‌های دانشگاهی مختلفی اقدام به پذیرش و چاپ مقاله در کمترین زمان ممکنه نموده است.

چاپ مقاله در کمترین زمان در رشته مدیریت (گرایش‌های مختلف آن)

چاپ مقاله در کمترین زمان در مجلات در رشته‌ روانشاسی (گرایش‌های مختلف آن)

پذیرش و چاپ مقاله در کمترین زمان برای رشته مهندسی عمران

چاپ مقاله و پذیرش مقاله در کمترین زمان برای رشته مهندسی شیمی

چاپ مقاله و پذیرش مقاله در کمترین زمان برای رشته مهندسی مکانیک

چاپ مقاله و پذیرش مقاله در کمترین زمان برای رشته تاریخ

چاپ مقاله و پذیرش مقاله در کمترین زمان برای رشته فلسفه علم

چاپ مقاله و پذیرش مقاله در کمترین زمان برای رشته روانشاسی تربیتی

چاپ مقاله در کمترین زمان ممکن

پذیرش و چاپ مقاله در کمترین زمان ممکن توسط مرکز پژوهشی پروژه آنلاین انجام می‌گردد. در این فرآیند ابتدا چکیده مقاله و کلیدوازگان آن برای تعیین مجله مورد نظر از پژوهشگر دریافت می‌شود و بعد از تایید مجله و ایندکس‌ها و امتیازهای آن توسط پژوهشگران، مقاله برای ترجمه ارسال می‌گردد. در صورتیکه مقاله شما ترجمه شده باشد، برای رفع ایرادات احتمالی به مترجمان متخصص ارسال می‌گردد و در مرحله بعدی فورمت بندی دقیق و نگارش کاورلتر شروع می‌شود. بعد از نگارش کاورلتر، مقاله برای مجله سابمیت یا ارسال می گردد. تمامی موارد مطرح شده از سوی ادیتور مجله از طریق گروه متخصصان چاپ مقاله مرکز پروژه آنلاین پیگیری و متناسب به آن پاسخ داده خواهد شد.

نامه پذیرش مقاله و سوالات متداول پژوهشگران درباره آن

زمانی که فرآیند نگارش مقاله به اتمام می‌رسد بسیاری از پژوهشگران چنین تلقی می‌کنند که کار تا حدود ۸۰ یا ۹۰ درصد به اتمام رسیده است؛ اما این تفکر اشتباه است. باید بگوییم وقتی که نگارش مقاله به اتمام می‌رسد در خوشبینانه ترین حالت ۵۰ درصد از کار چاپ مقاله به اتمام رسیده است. بخش دوم کار یک مقاله علمی، پذیرش و چاپ مقاله است. بسیاری از پژوهشگرانی که تجربه زیادی در حیطه پذیرش و چاپ مقاله ندارند و حتی برخی پژهشگران باتجربه‌تر نیز سوالات بسیاری درباره فورمت و شکل و محتوای نامه پذیرش دارند. در این مطلب که با عنوان نامه پذیرش مقاله و سوالات متداول پژوهشگران درباره آن شده سعی خواهیم کرد به متداولترین سوالات پژوهشگران پاسخ دهیم و به خوانندگان این مطلب نیز توصیه می‌کنیم اگر علاوه بر سوالات ذکر شده، سوال دیگری دارند به صورت کامنت در زیر همین مطلب آن را برای ما ارسال نمایند تا بتوانیم پاسخ مناسب را ارایه دهیم.

نامه پذیرش مقاله و سوالات متداول پژوهشگران درباره آن

۱- آیا نامه پذیرش در قالب یک فایل pdf ارسال می‌شود؟

بسیاری از پژوهشگران این سوال را دارند که ارسال نامه پذیرش به چه شکلی است و در چه قالبی است. برخی از مجلات از ارسال هرگونه فایل به عنوان نامه پذیرش خودداری می‌کنند و صرفاً پذیرش شدن مقاله پژوهشگر را در قالب ایمیل به مولف اطلاع می‌دهند. به این منظور که هیچ فایل pdf، doc یا موارد مشابه دیگری در کار نیست و صرفاً ادیتور از طریق ایمیل رسمی و شخص خود که بیشتر بر روی وب سایت مجله نیز آن ایمیل درج شده است با پژوهشگر در ارتباط است و صرفاً پیامی مبنی بر پذیرش و یا رد مقاله به پژوهشگر ارسال می‌کند.

۲- آیا نامه پذیرش در وب سایت مجله آنلاین می‌شود؟

تقریباً می‌توانیم بگوییم که هیچ نامه پذیرشی در هیچ مجله‌ای آنلاین نمی‌شود و این یک ایده کاملاً اشتباهی است. برخی از مجلات بعد از اینکه مقاله‌ای را مورد پذیرش قرار دادند نام مولفین و عنوان پژوهش را بر روی وب سایت خود آنلاین می‌کنند. این به معنی آنلاین نمودن پذیرش مقاله نیست اما مجله با این روال مشخص می‌کند مقاله مورد نظر را پذیرش کرده و در نوبت چاپ قرار داده است. اما بسیاری از مجلات نیز بعد از پذیرش دادن به مقالات اسم یا عنوانی از آن مقالات در وب سایت خود نمایه نمی‌کند و نمی‌توان انتظار داشت که مجله این کار را انجام دهد زیرا هر مجله‌ای در فرآیند پذیرش و چاپ مقاله فرآیند و مراحل خاص خود را طی می‌کند.

۳- آیا نام تمامی مولفین در روی نامه پذیرش درج می‌شود؟

قبلاً مطرح کردیم که امکان برحسب سلیقه ادیتور پذیرش مقاله یا از محتوای ایمیل و یا به صورت یک فایل پی دی اف به مولفین اطلاع داده می‌شود. حال، سوال بسیاری از پژوهشگران این است که آیا در محتوای ایمیل و یا فایل ارسالی اگر بیش از یک مولف در مقاله موجود باشد نام تمامی مولفین مقاله در نامه پذیرش قید می‌شود؟ باید بگوییم که ادیتورها صرفاً با نویسندده مسئول مکاتبات خود را انجام می‌دهند. هرگونه اطلاعیه در مورد مقاله اگر از سوی ادیتور صادر شود صرفاً به نویسنده مسئول مقاله صادر می‌شود و در نامه پذیرش نیز صرفاً نام نویسنده مسول قید می‌شود. گاهاً دیده شده است که با ذکر نام نویسنده مسئول واژه “و همکاران: نیز قید می‌گردد که این نیز باز به سلیقه ادیتور مجله است. اما بعد از اینکه مقاله چاپ شد و بر روی وب سایت آنلاین شد و یا بر روی هاردکپی مقاله پرینت گرفته شد نام تمامی مولفین در آن قید می‌شود و این عمل دیگر به سلیقه ادیتور بستگی ندارد و هر تعداد نامی که بر روی مقاله ارسالی آمده است هنگام چاپ مقاله می‌بایست همان تعداد نام بر روی مقاله ذکر شود. مخلص کلام این است که تا قبل از چاپ مقاله، ادیتور مجله تمامی اطلاعیه‌های خود را صرفاً با نویسنده مسئول در جریان می‌گذارد.

۴- آیا افیلییشن یا وابستگی سازمانی مولف یا مولفین بر روی نامه پذیرش درج می‌شود؟

با توجه به درخواست نویسنده مسئول مبنی بر قید نام تمامی مولفین در نامه پذیرش این امکان وجود دارد که ادیتور مجله نامه پذیرش را با نام تمامی مولفین به نویسنده مسئول ارسال کند. حتماً به خاطر داشته باشید که ادیتور می‌تواند تقاضای نویسنده مسول را برای ذکر تمامی مولفین بر روی نامه پذیرش رد کند و تنها نام نویسنده مسول را درج کند. فورمت نامه پذیرش به شکلی نیست که وابستگی‌های سازمانی هریک از نویسندگان بر روی نامه پذیرش قید شود. وابستگی‌‌های سازمانی یا افیلییشن صرفاً هنگام چاپ مقاله بر روی مقاله درج می‌شوند. اما یکبار دیگر باید بگوییم که با درخواست نویسنده مسول این امکان کم وجود دارد که وابستگی‌های سازمانی هریک از نویسندگان نیز بر روی نامه پذیرش قید شود اما در واقع این امر بسیار نادر است.

 نامه پذیرش مقاله و سوالات متداول پژوهشگران درباره آن

۵- آیا نامه پذیرش دارای مهر رسمی مجله است؟

نامه پذیرش ارسالی ادیتورها کاملاً سلیقه‌ای است. به ندرت دیده شده است که بر روی نامه پذیرش ادیتور مجله مهری درج نموده باشد. معمولاً نامه‌های پذیرش با امضای سردبیر ختم می‌شود و زدن مهر بر روی نامه پذیرش خیلی به ندرت انجام می‌شود. بنابراین، با دیدن نامه پذیرشی که مهر ندارد نباید چنین تلقی نمود که نامه پذیرش مخدوش است.

۶- آیا روی نامه پذیرش تاریخ دقیق چاپ مقاله قید می‌شود؟

ادیتورهای مجله با توجه به وضعیت و ترافیک نوبت چاپ مجله خود و بر اساس برخی عوامل دیگر احتمالاً تاریخ چاپ مقاله را به صورت دقیق اعلام کنند. این احتمال نیز وجود دارد که ادیتور مجله تاریخ چاپ و یا مشاره دقیق چاپ مقاله را در مجله مشخص ننموده و به جای آن صرفاً سال چاپ را مشخص کند. تا شماره و ماه چاپ بعداً به نوینسده مسدول ارسال گردد. در کل وجود یا عدم وجود تاریخ دقیق چاپ بر روی نامه پذیرش دست سردبیر است.

۷- آیا تمامی نامه‌های پذیرش می‌بایست محتوای یکسانی را شامل گردند؟

متاسفانه در بین برخی از دانشجویان و پژوهشگران گاهاً دیده می‌شود که اعتقاد دارند محتوای نامه‌های پذیرش می‌بایست دقیقاً یک شکل و حالت خاص را داشته باشد. این امر وقتی صحیح است که نامه‌های پذیرش از یک مجله خاص ارسال شده باشد. بله، اگر شما در طول یکسال از یک مجله دو یا چند نامه پذیرش دریافت کرده باشید اصولا محتوای نامه‌های پذیرش آن و شکل و طراحی آن یکسان است. اما پژوهشگر نمی‌تواند انتظار داشته باشد که نامه پذیرش دو مجله متفاوت دارای طراحی و محتوای مشابهی باشند. پژوهشگران می‌بایست این مساله را در نظر بگیرند که به تعداد مجلات موجود در دنیا سردبیر وجود دارد و سلایق سردبیران مجلات مختلف کاملاً با یکدیگر متفاوت است. ما برحسب تجربه کاری خود دیده‌ایم که یک ادیتور نامه پذیرشی را بدون هیچگونه طراحی و در قالب یک پاراگراف دو خطی ارسال نموده است. ادیتور دیگری از یک مجله دیگر، نامه پذیرشی بسیار شکیل و طراحی شده دارد و به صورت دقیق و جزیی تمامی فرآیند داوری را در نامه پذیرش مرقوم نموده و در آخر نیز تاییده پذیرش را به نویسنده مسئول یا مولفین اطلاع داده است. این دیدگاه باید به وجود آید که محتوا و قالب نامه‌های پذیرش ارسالی از سوی ادیتور مجلات به هیچ عنوان از یک پروتکل مشابهی پیروی نمی‌کنند و همانظور که قبلاً نیز گفتیم حتی برخی ادیتور ها که شمار آنها فراوان است اصلاً هیچ فایلی مبنی بر نامه پذیرش به پژوهشگر ارسال نمی‌کنند.

۸- آیا با ارسال نامه پذیرش مجله درخواست هزینه‌های چاپ را می‌کند؟

بله، مجله بعد از اینکه نامه پذیرش خود را صادر نمود از نویسنده مسئول (و مولفین) درخواست می‌کند تا برای رسیدن به مرحله چاپ، می‌بایست هزینه‌های چاپ را به شماره حسابی که ارسال شده است واریز نمایند. امروزه کمتر مجله‌ای حین نامه پذیرش از مولفین درخواست وجه را ندارد. حتی بسیاری از مجلات قبل از اینکه نامه پذیرشی ارسال نمایند درخواست تسویه حساب برای هزینه‌های چاپ می‌کنند و بعد از آن نامه پذیرش مقاله ارسال می‌گردد. کلاً قاعده دریافت هزینه‌های چاپ مختص مجلات اوپن اکسس می‌باشد.

چاپ مقاله و نکات بسیار مهم و ضروری آن

باید چنین مطرح کنیم که آخرین و مهمترین مرحله تمامی فعالیتهای پژوهشی آن است که مقاله مستخرج بتواند در یک مجله خوب به چاپ و انتشار برسد. پژوهشگران به خوبی واقف هستند که هرچقدر کیفیت کار علمی خود را بالاتر ببرند و زحمات فراوانی برای آن بکشند مادامی که نتایج آن در یک مجله درج نشده و چاپ نشود و از این طریق به سمع و نظر دیگران نرسد فایده آنچنانی نخواهد داشت. به این ترتیب، همه پژوهشگران چه آنهایی که در آغاز راه هستند و چه آنهایی که با تجربه هستند همیشه درباره مرحله چاپ مقاله خود با سوالاتی مواجه هستند. در اینجا قصد آن داریم تا تحت عنوان مطلبی با موضوع چاپ مقاله و نکات بسیار مهم و ضروری آن به ذکر روشهای مختلف چاپ مقاله بپردازیم و موضوعی را مطرح کنیم تا به واسطه ان اگر خوانندگان این مطلب سوال یا مشکلی داشته باشند بتوانند زیر همین مطلب آنها را مطرح کرده و به پاسخ آن را از طرف مدیران سایت و سایر پژوهشگران همکار دریافت کنند (بیشتر بخوانید: شش نوع مقاله ای که مجلات علمی آنها را چاپ می‌ کنند).

چاپ مقاله و نکات بسیار مهم و ضروری آن

۱- چاپ مقاله در مجلات اوپن اکسس.

در این مجلات به احتمال بسیار زیادی پژوهشگر می‌بایست برای چاپ مقاله خود وجهی را پرداخت کند. سوال متداول پزوهشگران این است که در چاپ مقاله در مجلات اوپن اکسس چه زمانی می‌بایست وجه پرداخت شود. مجلات اوپن اکسس معمولاً قبل از ارسال نامه پذیرش از پزوهشگر یا پژوهشگران درخواست می‌کند تا مبلغ مورد نظر برای چاپ مقاله را به حساب مجله واریز نمایند تا امور مربوط به ارسال نامه پذیرش و چاپ مقاله انجام شود. متاسفانه در سالهای اخیر مجلات با روالی مخرب از برخی پژوهشگران شاهد بودند (عمدتاً از پژوهشگران برخی کشورهای آسیایی و اروپای شرقی) که در ان پژوهشگران مقاله را به چند مجله ارسال می‌نمودند سپس با دریافت نامه پذیرش از چند مجله در نهایت در یکی از انها اقدام به چاپ مقاله خود می کردند. یا اینکه، با دریافت نامه پذیرش به دلایل مختلفی از مرحله چاپ مقاله انصراف می‌داده‌اند. بدین ترتیب، ادیتور مجله با توجه به داوری‌ها انجام شده و زمان مصرف کرده روی مقاله، در نهایت نمی‌توانست مقاله انتخاب کرده را به مرحله چاپ رساند. بنابراین، با مواجه شدن با این روندهای مخرب، ادیتورها نیز تصمیم گرفتند برای پژوهشگران برخی کشورها هزینه‌های چاپ را قبل از ارسال نامه پذیرش دریافت کنند.

۲- چاپ آنلاین و چاپ هاردکپی مجلات.

برخی از مجلات با توجه به ماهیت خود مقالات را بر روی وب سایت خود درج می‌کنند و برخی دیگر نیز مقالات را بر روی کتابچه‌ای پرینت کرده و چاپ می‌کنند و پس از آماده شدن، آن را به کشورهای مختلفی که پژوهشگران در آنها حضور دارند ارسال می‌کنند. بنابراین، نمی‌توان از مجله‌ای که مقالات خود را به صورت هاردکچی به مرحله چاپ می‌رساند انتظار داشت که مقالات را به صورت فول تکست در قالب یک وب سایت مانند مجلات دیگر آنلاین منتشر کند. اینگونه مجلات صرفاً چکیده مقالات را در برخی از پایگاه‌ها که در آنها نمایه می‌شوند، نمایه می‌سازند و فول تکست مقاله عمدتاً از طریق هاردکپی قابل دسترس خواهد بود. اما در مجلاتی که چاپ آنلاین دارند، مقاله دانشجویی در وب سایت خود مجله قرار داده می‌شود و با توجه به وضعیت دسترسی رایگان و یا پولی، در دسترس عموم قرار می‌گیرد.

۳- مدت زمان چاپ مقاله.

ادیتورها معمولاً مدت زمان چاپ را در نامه پذیرش ارسالی به اطلاع پژوهشگران می‌رسانند. اما برخی اوقات به دلایل مختلفی ادیتورها نمی‌توانند سر موعد مقرر مقاله را به چاپ برسانند. تاخیر در امر چاپ مقاله یک پدیده طبیعی است. واقعیت این است که وقتی شما نامه پذیرش یک مقاله را در دست دارید، این نامه پذیرش به مثابه چاپ مقاله است. یعنی مجله به شما این تایید را داده است که اولاً مقاله شما هیچ ایراد علمی و ادبی و غیره ندارد، و دوماً مقاله در این مجله مورد تایید قرار گرفته و هیچ مشکلی برای چاپ ان وجود ندارد و سوم آنکه این مقاله یقیناً در این مجله چاپ خواهد شد. بنابراین، در مورد زمان چاپ مقاله اگر نامه پذیرش دریافت نموده اید، بهتر است حساسیت بسیار زیادی نداشته باشید و تاخیر را از طریق ارسال ایمیل به سر دبیر مجله اطلاع دهید.

۴- امکان رد مقاله بعد از ارسال نامه پذیرش.

معمولاً اغلب اوقات ارسال نامه پذیرش به معنی آنست که تمامی موارد مبهم و مشکلات مقاله حل و فصل شده است و مقاله برای چاپ در مجله هیچگونه مشکلی ندارد. اما برخی اوقات ادیتورها به خاطر دلایل نامعلوم و نامشخص بعد از ارسال نامه پذیرش و پس از البته مدت کوتاهی مجدداً با ذکر دلایلی جدید مقاله را رد می‌کنند. این اتفاق همانطور که گفتیم نادر است اما تاکنون مواردی بوده است که چنین رخدادی حاصل شده باشد. این را نیز اضافه کنیم که ادیتورها بعد ز ارسال نامه پذیرش اگر به دلایلی تصمیم به رد مقاله بگیرند در مدت کوتاهی بعد از ارسال نامه پذیرش مراتب را به اطلاع پژوهشگران می‌رسانند و می‌بایست حتماً دلایل مدقن و بجایی را برای اینکار ارایه دهند.

چاپ مقاله در نشریات مورد تایید وزارت علوم

بسیاری از شما علاقه مند هستید تا در یک نشریه معتبر isi با ضریب تاثیر مثبت واقعی (JCR) و مورد تایید وزارت علوم مقاله داشته باشید.

دریافت لیست JCR 2014

بسیاری از افراد سودجو با آگاهی از این علاقه اقدام به کلاه برداری های میلیونی از محققین جوان و کم تجربه می کنند و با عملکرد اشتباه خود اعتبار موسسات علمی و پژوهشی با سابقه را نیز مخدوش می کنند.

در حال حاضر چند عامل اساسی در بازار علمی کشور وجود دارد که باعث شده است محافل معتبر علمی، موسسات خدمات علمی و پژوهشی را راه زن و دزد سر گردنه تلقی نمایند.

ما این عوامل را به عنوان بحران علمی می شناسیم که در ذیل به بررسی هر کدام می پردازیم:

  1. نشریات نامعتبر و جعلی

در حال حاضر اکثر نشریاتی که در محافل علمی ایران به عنوان نشریات با ضریب تاثیر مثبت شناخته می شوند کم اعتبار، بی اعتبار یا حتی جعلی هستند. یعنی یک فرد عادی که مقداری آَشنایی با کامپیوتر دارد یک وبسایت می سازد و با نام و نشان یک نشریه علمی معتبر اقدام به پذیرش و چاپ مقاله می کند. اما هیچ گاه مقالات چاپ شده در این نشریه در لیست تامسون رویترز وارد نمی شود چون وبسایت فوق قلابی است و در اصطلاح به دیتابیس ساینس Link نیست. البته این موضوع در زمان چاپ مقاله نیز مشخص نمی شود بلکه پس از گذشت یکسال که نشریات لیست خود را برای محاسبه ضریب به موسسه تامسون رویترز ارائه می دهند این کلاه برداری آشکار می شود و در این بین صرفاً وقت و پول مشتری هدر می رود.

  1. ضرایب متفرقه و غیر واقعی

بسیاری از موسسات به مشتریان خود نشریات با ضریب تاثیر مثبت پیشنهاد می کنند ولی وقتی لیست آنان را بررسی می کنید تنها تعدادی نشریه معمولی با ضرایب متفرقه مانند Global Impact Factor، Universal Impact Factor و … مشاهده می کنید که اغلب ساخته و پرداخته هندی ها و پاکستانی ها است و نه تنها ارزشی ندارند بلکه موجب بر باد رفتن حیثیت علمی پژوهشگران نیز می شود.

لازم به ذکر است معتبرترین مرجع ارائه ضریب تاثیر برای نشریات، موسسه اطلاعات علمی یا همان isi است که لیست خود را یکبار در سال با عنوان Journal Citation Report یا JCR ارائه می کند و لیستی است که وزارت علوم، وزارت بهداشت و دانشگاه آزاد آن را رسماً پذیرفته اند و مبنای ارزیابی و امتیازدهی قرار داده اند.

البته لیست های دیگری مانند Scopus و isc نیز وجود دارند که وزارت علوم، وزارت بهداشت و دانشگاه آزاد به آن ها نیز برای استعلام ضریب تاثیر نشریات استناد می کنند اما د رحال حاضر JCR بالاترین اعتبار را دارا می باشد.

  1. قراردادهای اغوا کننده و غیر قابل انجام

بسیاری از موسسات قراردادهایی غیر واقعی با مشتریان خود منعقد می کنند. مثلاً چاپ یک مقاله در نشریه معتبر با ضریب تاثیر بالاتر از ۱ حتی ۲ را با قیمت ۱,۸۰۰,۰۰۰ تا ۲,۰۰۰,۰۰۰ تومان در مدت ۳ ماه انجام می دهند.

لازم به ذکر است یادآوری گردد کمتر نشریه ای می تواند ضریب تاثیر بالاتر از ۱ یا ۲ داشته باشد و داشتن مقاله در این نشریات حتی توسط اساتید برتر دنیا نیز به سختی انجام می شود.

پس از عقد قرارداد و پرداخت وجه نیز یک مقاله بی کیفیت، کپی شده و پر از اشکال به عنوان مقاله تخصصی به مشتری ارائه می گردد.

دلیل این رویداد بد هزینه بالای دستمزد مولف حرفه ای است، یعنی نمی توان با هزینه کم مقاله حرفه ای داشت پس در نتیجه موسسه اقدام به کپی پیست کردن مقالات سایرین در یک فایل Word و ارائه آن به مشتری به عنوان یک کار حرفه ای و تخصصی می کند.

پس از گذشت زمانی کوتاه نیز مشاهده می شود مقالات صرفاً در نشریات جعلی و وبسایت های قلابی قابل چاپ است و حتی یک کنفرانس معمولی داخلی نیز آن را به عنوان یک مقاله علمی پذیرش نمی کند.

  1. نشریات Open Access و هزینه چاپ

بسیاری از موسسات پس از عقد قرارداد، کیفیت پایین مقالات خود را از طریق نشریات Open Access جبران می کنند. یعنی مقاله تهیه شده را به نشریاتی که هزینه چاپ ۲ تا ۳ هزار دلاری دارند می فرستند و بدین ترتیب اقدام به اخذ پذیرش می کنند و در این شرایط مشتری نگون بخت که قبلاً مبالغی پرداخت کرده بود را مجدداً مجبور به پرداخت هزینه می کنند اما این بار به صورت دلاری و آن هم نه ۲۰۰ یا ۳۰۰ دلار بلکه ۲ تا ۳ هزار دلار.

که قطعاً کمتر کسی می تواند این هزینه را پرداخت کند و عملاً قرارداد منجر به چاپ مقاله نمی شود و در مرحله نامه پذیرش باقی می ماند.

سپس مشتری مقاله را در دست گرفته و برای چاپ دست به دامن موسسات دیگر می شود.

  1. کپی کاری و سرقت علمی

بسیاری از موسسات به دلیل اینکه قیمت قرارداد خود را پایین در نظر گرفته اند مجبور هستند به روش های غیر اخلاقی آن را جبران کنند، بنابراین اقدام به کپی کردن مقالات منتشر شده با استفاده از شگردهای خاص برای تهیه مقاله مشتری می نمایند.

در بسیاری از مواقع مشاهده شده است مقاله پس از پذیرش و واریز هزینه ارزی چاپ توسط مشتری نگون بخت به علت سرقت علمی و ادبی رد شده است و مجدداً وقت و پول مشتری به هدر می رود.

  1. سوء استفاده از ضعف علمی و آگاهی مشتریان

بسیاری از موسسات از ضعف علمی و آگاهی مشتریان خود سوء استفاده می کنند. برخی از مشتریان که به دلیل مشغله زمان کافی برای مطالعه یا بررسی را ندارند برای تالیف و پذیرش مقاله به موسسات علمی مراجعه می کنند و برای تالیف مقاله هزینه پرداخت می کنند. پس از گذشت زمان و دریافت مقاله چون قادر به ارزیابی و تایید اعتبار آن نیستند آن را برای استاد خود می فرستند و پاسخی از وی مبنی بر اینکه مقاله نگارش شده فاقد ارزش علمی است دریافت می کنند و در واقع به این جمع بندی می رسند که مقاله تالیف شده برای آن ها صرفاً چیزی جزء چند صفحه متن بی هدف و بی نتیجه نیست وحالا باید وارد فاز شکایت و دادگاه شوند تا بتوانند هزینه پرداخی را پس بگیرند.

  1. افراد بی تجربه، غیر متخصص و سیار

برخی افراد برای صرفه جویی چند صد هزار تومانی و حتی چند ده هزار تومانی سعی می کنند خدمات علمی مورد نیاز خود را از طریق افراد بی تجربه و نا متخصص تامین نمایند. لذا بدین منظور به اشخاص حقیقی که فاقد مکان مشخص هستند (صرفاً به صورت اینترنتی با یک ایمیل و یک خط ایرانسل اعتباری فعالیت می کنند) یا کافی نت ها مراجعه می کنند.

پس از تحویل کار (البته اگر کاری تحویل شود) نیز یک مقاله بی کیفیت و غیر استاندارد دریافت می کنند و حالا برای پذیرش این مقاله باید دست به دامن موسسات دیگر شوند.چون کسی که مقاله را تالیف کرده است با نشریات تخصصی آشنایی ندارد و صرفاً برای مشتری تحقیق اینترنتی انجام داده است و نه نگارش یک مقاله علمی.

اگر هم ارسالی برای نشریات صورت پذیرد به صورت سعی و خطاست. بارها دیده شده است افراد این چنینی مقاله را برای نشریاتی ارسال کرده اند که پذیرش آن ها بسته بوده و مشتری مدت طولانی سر کار بوده است.

اما راه حل چیست و چگونه اسیر بحران های احتمالی نشویم؟

مرکز علمی و پژوهشی پروژه آنلاین با بیش از 5 سال سابقه در زمینه چاپ مقالات در نشریات معتبر با ضریب تاثیر مثبت سعی کرده است همواره با ارائه خدمات حرفه ای و تخصصی در خدمت جامعه علمی کشور باشد و بتواند به عنوان رهبر بازار علمی ایران خود را مطرح سازد.

قرارداد های شفاف و مشاوره های رایگان این مرکز تضمینی برای موفقیت علمی شماست. یعنی علاوه بر ارائه خدمت، این مرکز می تواند نقش مشاور علمی شما را نیز به عهده بگیرد.

قراردادهای ما کاملاً در جهت نگارش یک مقاله تخصصی است و هیچ گاه برای اخذ پذیرش به صورت سعی و خطا و شانسی عمل نمی شود. برای سنجش صحت ادعای فوق کافی است از ما نمونه قراردادهای تالیف و پذیرش مقاله و ویرایش و پذیرش مقاله درخواست نمایید.

در پایان باید بگوییم برای چند صد هزار تومان یا حتی چند ده هزار تومان آینده و حیثیت علمی خود را به خطر نیندازید و سعی کنید در چارچوب یک قرارداد شفاف خواسته خود را به انجام برسانید.

برای چاپ مقاله isc ، چاپ مقاله isi ، چاپ مقاله scopos ، چاپ مقاله pubmed ، توسط  گروه پژوهشی پروژه آنلاین از قسمت ثبت سفارش اقدام نمایید .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *